“Діскавері” – всесвітньовідоме українське підприємство, що виробляє бурові установки

У лютому 2017 року в Кувейті, що вважається одним з найбільших експортерів нафти, монтують ще одну бурову установку, спроможну досягати глибини 9 кілометрів та підіймати 750 тонн. Висота вишки – 60 метрів. Габарити вражаючі, тож перевозити установку довелось 15 вантажівками. Що особливо приємно – бачити на ній український герб, адже виробили її у цехах містечка Стрий, Львівської області.

Щоправда, в Україні розташовані тільки виробничі потужності компанії “Діскавері”. Головний офіс всесвітньовідомого постачальника бурового обладнання – у Лондоні.

Компанії трохи більше 10 років, втім послужний її список чималий. У 2007 році з України до Британії доправили свою першу установку потужністю 80 тонн, яка й досі там працює. Тоді вперше в Україні і вперше для колишнього Радянського Союзу створили бурову установку за стандартами Американського інституту нафти.

Для нафтовидобувної галузі це найвищий показник якості, на який звертають увагу у всіх країнах світу.

Далі була потужна установка для Польщі, Оману, обладнання для підводного буріння американської компанії “MegaDrill”. А от замовлень від українських компаній наразі не надто багато. У 2016 році для компанії “Укрбурсервіс” виготовили установку на 590 тонн, яка зараз працює у Полтавській області.

У Стрию сподіваються, що з часом попит зросте, адже зараз більшість вітчизняних нафтовидобувних компаній бурять старими станками, які закупили ще за часів Радянського Союзу. А вони малоефективні: повільні, довго монтуються та й не відповідають сучасним вимогам безпеки.

Загалом, якщо подивитись на карту світу, то масштаби діяльності приємно дивують. Обладнання з України працює на 5 континентах світу, адже спеціалісти знають, як підлаштувати свої вишки для роботи у пустельному та арктичному кліматі.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.